HAKKIMIZDA

Türkiye Su Enstitüsü daha iyi bir su yönetimi için kısa ve uzun dönemli stratejiler ile ulusal politikalar üretmeye yönelik faaliyet gösteren bir düşünce kuruluşudur. Enstitü bu doğrultuda, sürdürülebilir su yönetimi, su politikalarının geliştirilmesi, yerel ve küresel su sorunlarının çözümü için bilimsel araştırma ve kapasite geliştirme gibi konularda ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla yakın işbirliği içinde çalışmaktadır.

Biz kimiz?

2011 yılının Kasım ayında kurulan Türkiye Su Enstitüsü, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı kamu ve tüzel kişiliğini haiz, özel bütçeli bir kurumdur. Merkezi İstanbul’dadır.

Vizyonumuz

Su konusunda bölgesinde ve dünyada lider bir düşünce kuruluşu olmak.

Misyonumuz

Ulusal ve uluslararası ölçekte yürüttüğü projeler, eğitimler ve organizasyonlar aracılığıyla ülkemizin sürdürülebilir su politikaları ve stratejilerinin geliştirilmesi ve üretilmesine katkı sağlamak.

Tarihçemiz

Türkiye Su Enstitüsü, 2007 yılında Beşinci Dünya Su Forumu Sekretaryası olarak bir araya gelen ekibin su konusunda kazandığı bilimsel deneyim ve vizyonunu ileriye taşımak amacıyla, bir düşünce kuruluşu olarak kuruldu.  
 
2009 yılının Mart ayında 192 ülkeden 30 binin üzerinde katılımcıyı ağırlayan Beşinci Dünya Su Forumu’nun büyük başarısı, Türkiye’yi su konusunda küresel boyutta söz sahibi olduğu yeni bir konuma taşıdı. Bu önemli etkinliğin kazandırdığı çok yönlü bilgi birikimi Enstitünün temelini oluşturdu. Beşinci Dünya Su Forumu ve İstanbul Uluslararası Su Forumları sırasında oluşturulan uluslararası iletişim ağı ve edilen bilgi birikimi Enstitüye aktarıldı.   
 
Türkiye’nin coğrafi konumu Orta Asya, Orta Doğu ve Doğu Avrupa’da güçlü bir iletişim ağı kurmasında önemli etkenlerden biri olmuştur. Türkiye Su Enstitüsü, bölgesel su sorunlarının çözümü için bölgedeki teknik işbirliğini artırmak için çalışmaktadır.

  
 

Adres: Libadiye Caddesi No:54 Küçükçamlıca Üsküdar İstanbul TÜRKİYE

Telefon: +90 216 325 49 92